8 výhod networkingu

Tak, jak fungují vztahy v reálném životě, fungují i v tom pracovním. Když máte problém, co může být lepšího než zvednout telefon nebo otevřít Facebook a mít ho vyřešený během pár minut? To, co vám k tomu pomůže je dobrá síť kontaktů. A díky dnešní online době se tvoří líp, než kdy předtím. Věřím, že si průběžně přidáváte kontakty na LinkedInu, jste v různých skupinách na Facebooku, sledujete nové účty na Instagramu. Ovšem mnohem lépe se žádá o radu nebo o pomoc někdo, s kým vás pojí rozhovor nebo společný zážitek.

Skvělou síť zajímavých lidí a specialistů si můžete vytvořit právě na (online) networkingu. Díky moderátorovi, pravidlům a celému konceptu poznáte v krátkém čase maximum lidí a zároveň se představíte potenciálním klientům.

Tady je 8 důvodů, proč překonat svou komfortní zónu a jít do toho.

1. Kontakty jsou poklad

Určitě znáte situace, kdy se potřebujete na něco odborného zeptat anebo vám někdo zavolá a shání šikovného grafika nebo kouče. Je skvělý pocit, když to dokážete během chvilky vyřešit tím, že se mrknete na Facebook nebo projedete své kontakty v telefonu.

2. Poznáte zajímavé lidi

To mě na tom osobně baví asi nejvíc. Obory, o kterých jste nevěděli, že existují, příběhy, které se zdají neuvěřitelné. Životní cesty, u kterých si říkáte WOW. Rozšiřuje to vaše obzory.

3. Získáte inspiraci

Zajímavé pojetí služby? Dobrý nápad na magnet na web? Na networkingu je mix různých oborů, někdy třeba dlouho hledáte upřesnění své nabídky a to docvaknutí vám může přijít díky úplně jiné profesi.

4. Vypilujete svou elevator pitch

Toto považuju asi za nejdůležitější věc. Mít jasně připravené představení – dlouhou i krátkou verzi. Prostor, který dostanete, abyste upoutali své zákazníky a přesvědčili je, že to, co umíte, děláte nejlépe. Využijete to nejen v onlinu, ale i v reálném životě. Anglický název „elevator pitch“ odkazuje na cesty výtahem, během kterých máte jen pár pater na své představení.

5. Zpětná vazba je nedocenitelná

Můžete žít v jistotě, že vaše představení i nabídka jsou úplně jasné. Ale právě v bezpečném prostoru podnikatelského setkání můžete dostat velmi cennou zpětnou vazbu a tipy na zlepšení, které můžou vaši službu rychle posunout o level up.

6. Ušetříte čas a peníze

Vygooglit jde všechno. Ale jednak to dlouho trvá a pak stejně řešíte reference a váháte, jestli jste si vybrali správně. Stačí mít pár kvalitních kontaktů a často díky nim seženete jakéhokoli specialistu a někdy si i můžete vybírat a zahrnout svou představu o ceně.

7. Zpropagujete se

Někdy prodáte hned. Ale i kdyby ne, začínáte být vidět, ví se o vás. Kdokoli ze setkání vás může doporučit dál. Je to ta nejlepší možná reklama. Díky výměně kontaktů po networkingu vám mohou rychle přibýt sledující.

8. Zlepšíte své komunikační dovednosti

Máte rádi small talk? Tohle je skvělá příležitost na trénink. Omezený čas zaujmout a zformulovat odpověď. A zároveň o nic nejde, příště to zvládnete zase o kousek lépe. Trénink dělá mistry.

Nalákala jsem vás? 🙂

Každý měsíc organizuji a moderuji networking (převážně) pro FB skupinu Nepolíbenek.

Chcete poznat 15 skvělých, zajímavých, inspirativních žen? Zkontrolujte si další termín.

Další zajímavé články