Proč potřebujete business friend?

Podnikáte online?

Pak mi asi potvrdíte, že je to někdy velmi osamělá záležitost.

Některé z nás sice potkávají klientky online, ale pořád jsme zavřené doma, náš denní režim je rozplizlý a občas si nesundáme pyžamové kalhoty až do odpoledne (no neříkejte, že se vám to nikdy nestalo! Jsou tak pohodlné….)

A pak tu samozřejmě máme občasné neúspěchy nebo zklamání a vaše zaměstnané kamarádky to jen těžko chápou. I když se snaží, nemají tu zkušenost a nedokáží vám dát vhodnou radu nebo pohled.

A tak vznikl projekt Triád. Původní myšlenka je převzatá ze zahraničních online kurzů a systému “buddies”, kteří se během studia podporují. Ověřila jsem si ale, že ve třech to funguje o dost lépe než ve dvou. (Protože když jste jen dvě, tak je mnohem jednodušší zrušit termín setkání a posunout ho…a pak znovu a znovu…)

Co je smyslem Triád?

Vzájemná podpora třech podnikatelek. Abyste se na té cestě necítily samy, abyste měly někoho, kdo vám rozumí a samozřejmě i někoho, s kým můžete brainstormovat svoje podnikatelské nápady. Vzájemně se můžete motivovat k akci a tím vaše podnikání mnohem rychleji poroste.

3 důvody, proč mít TRIÁDU:

  1. Jsou to také podnikatelky, takže rozumí tomu, co řešíte
  2. Dokáží vás podpořit, posdílet svoje zkušenosti a ukázat, že je to „normální“
  3. Máte někoho, s kým vždycky můžete sdílet své úspěchy i neúspěchy

Co je cílem projektu?

Vytvořit trojici, věřit, že vznikla právě tak, jak měla a sejít se alespoň pětkrát. Ideální je to po 14 dnech. Spousta žen potom v Triádách pokračuje i dál a setkání třeba rozvolní jednou do měsíce. Doporučuji vždycky na konci stanovit příští termín.

Jak to probíhá?

Projekt je teď postavený tak, že je jarní a podzimní běh.

Může se zapojit až 99 žen. Nejdřív se samozřejmě musí poznat. K tomu vymýšlím program na první tři týdny ve skupině. Byznys úkoly nebo výzvy.

Potom se potkáme na živém ZOOMu, kde můžete sdílet, jaký typ Triády vlastně hledáte. Chcete podnikání rozjet? Nebo potřebujete povzbudit? Máte zrovna kampaň a rády byste sdílely zkušenosti? Nebo chcete jít spíš v klidu a pomaleji a Triáda vám má pomoct, abyste cestou neodpadly?

Jak to mám já?

Se svou Triádou se pravidelně vídám už třetí rok. Spojily jsme se v jednom online kurzu a hned nám to sedlo. První call byl seznamovací a poznávací a potom už jsme jely opravdu podnikatelské sdílení. Vždycky jsme si hlídaly, aby každá měla stejný prostor pro mluvení. Jednou až dvakrát do roka se potkáváme i naživo – vždycky si v nějakém městě zamluvíme ubytování a strávíme 24 hodin spolu – mluvením, smíchem a vážnými i méně vážnými rozhovory o podnikání i našich rodinách.

Mojí další úžasnou business friend, za kterou jsem velmi vděčná je ikigai koučka Jitka Kolářová, se kterou jsme společně spouštěly první běh Triád. Vážím si jejích zkušeností a smysluplých otázek, ukázala mi nový přístup k byznysu i mým hodnotám a prioritám.

Ženská spolupráce

Toto téma se mnou silně rezonuje a mým posláním je ukázat, že je možná a funguje. Triády jsou jedním dílkem této skládačky. Může to být krátkodobá záležitost, ale taky můžete potkat svoje best business friends (i když jste se předtím vůbec neznaly!). Sdílení zkušeností mi přijde velmi důležité – dělají to všechny obory – lékaři, farmaceuti, elektroinženýři…tak proč ne podnikatelky? Taky máme specifika naší profese, která nás spojují.

Přes všechny svoje životní zkušenosti, odhoďte předsudky a pojďte to taky vyzkoušet, ať uvěříte. Nemáte co ztratit, i první tři týdny ve skupině jsou marketingově velmi hodnotné.

Aktuální běh začíná 3. března a trvá do prázdnin.

Další zajímavé články