Lepší podnikání díky Byznys Declutteringu

Přibližne po dvou letech podnikání se to stane. Máte plný mobil poznámek, přecpané složky v počítači, všude spoustu poznámek, papírů, vytisknutých PDF. Říkáte si, že v tom jsou cenné informace…Ale je to tak opravdu?

Online podnikání se hodně rychle vyvíjí a mění. Strategie, které fungovaly před rokem už nejsou použitelné. Klientky, které jste si přála před rokem, teď už vlastně nejsou vaše srdcové. Protože jste jinde. A ony nejspíš taky.

Napadají vás nové služby, chcete svoje podnikání pozvednou LEVEL-UP…Ale nějak to nejde. Jak by taky mohlo, když ho máte fyzicky, virtuálně i energeticky zanesené. A přesně v tuto chvíli je potřeba debordelizovat – neboli provést Byznys Decluttering.

Vymyslela jsem poměrně komplexní systém, ale pojďme na to zlehka.

Aby mohly přijít nové věci, nápady a klienti, je potřeba udělat prostor. A taky zjistit, co vám vyhovuje a slouží a co už nechcete.

6 oblastí Byznys Declutteringu

Začínáme u hmatatelného a končíme u energetického:

  1. Pracovní prostor
  2. Papíry a dokumenty
  3. Počítač a mobil
  4. Virtuální prostor včetně sociálních sítí
  5. Finance
  6. Nastavení procesů a delegování
Před a Po

Jak se do toho pustit?

Stanovte si cíle – co teď vaše podnikání hlavně potřebuje? Begin with the end in your mind – jak to má na konci vypadat?

Je potřeba jet postupně po zmiňovaných 6 kategoriích. Podobně jako v metodě konmari vyndejte všechno na jednu hromadu a začněte třídit. Co vám dělá radost? Co vás baví? Co dává smysl? Does it spark joy? Pokud ne, poděkujte, vyhoďte, smažte.

Zpátky vracíme věci zorganizované. Do šuplíku, krabiček, složek – papírových nebo v počítači. Sepíšeme si opakující se procesy. Do popředí dáme věci, které milujeme.

A tak se fyzický i virtuální prostor stane otiskem našeho nového já.

Jak vidíte, mám ambici stát se českou Marií Kondo pro váš byznys 🙂

Zaujalo vás to? Chcete to vyzkoušet? Během léta budu posílat každý týden newsletter s návody a úkoly, zapojte se a na konci prázdnin můžete mít ve svém podnikání pořádek a prostor pro nové věci.

K newsletteru se můžete zapsat přímo tady. (Odhlásit se z něj můžete kdykoli.)

Další zajímavé články